2019 10 23

Apie Konstitucijos egzaminą

Konstitucija

Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas – jau 13-tą kartą vykstanti visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija. Egzaminą organizuoja LR Teisingumo ministerija, egzamino globėjas - Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, partneriai - DELFI, LRT radijas ir televizija. Šiais metais pasitikrinti Konstitucijos žinias vėl kviečiami visi šalies gyventojai.

Informacija apie egzamino organizavimą

Visuotinėje teisinių žinių įvertinimo akcijoje dalyvauti kviečiami 1–10 klasių mokiniai. Konstitucijos žinias moksleiviai pasitikrinti galės dalyvaudami dviejuose egzamino etapuose:
                      I etapas
▪ Spalio 3 d., 9 val. I etapas mokykloje vyks per Konstitucijos zamino pamoką (aktų salėje).
▪ Egzamino metu 1–4 klasių moksleiviai vykdys kūrybinę užduotį „Mano namai – Laisva Lietuva!“.
▪ 5–7 klasių, 8–10 klasių moksleiviai savo Konstitucijos žinias galės pasitikrinti spręsdami testą. I etapo metu 5–10 kl. moksleiviai atsakinės į 30 uždarų klausimų. Mokiniai, teisingai atsakę į ne mažiau kaip 25 klausimus, bus kviečiami į II egzamino etapą.
▪ Su egzamino organizavimo taisyklėmis susipažinti galima www.konstitucijosegzaminas.lt
                    II etapas
▪ Spalio 17 d., 9 val., etapas skirtas geriausiai I etape pasirodžiusiems 5–10 klasių moksleiviams.
▪ Į antrą etapą patekę egzamino dalyviai (koordinatoriai) apie antro etapo organizavimą savo mokykloje bus informuoti individualiai.
▪ Testą sprendusių vyresniųjų klasių mokinių atskirose (5-7 kl., 8-10 kl.) kategorijose bus išrinkta po tris nugalėtojus. Jiems bus įteikti organizatorių ir projekto partnerių įsteigti prizai.
Kūrybinė užduotis
▪ Nuo spalio 9 iki spalio 18 d. portale www.delfi.lt lankytojai bus kviečiami balsuoti už geriausiai kūrybinę užduotį atlikusių 1–4 klasių moksleivių darbus. Tiksli balsavimo data bus patikslinta www.delfi.lt
▪ Kūrybinę užduotį atlikusių 1-4 klasių mokinių kategorijoje bus išrinkti 5 nugalėtojai. Jiems bus įteikti organizatorių ir projekto partnerių įsteigti prizai.
▪ Su kūrybinio konkurso organizavimo taisyklėmis susipažinti galima www.konstitucijosegzaminas.lt

Daiva Tručinskienė