2019 10 23

Ekskursija į Kėdainius

kedainiuose

2019 metų rugsėjo 18 dieną 8a ir 8b klasių mokiniai, juos lydinčios mokytojos Skirmantė Banienė, Rimutė Šerepkienė, Nijolė Živatkauskienė vyko į ekskursiją, į Kėdainius.
Pirmasis mūsų tikslas buvo aplankyti Kalnaberžėje įsikūrusį reabilitacijos centrą „Vilties švyturys“.

Centre mūsų laukė socialinė darbuotoja Inga Lučiūnienė , kuri jau trečius metus maloniai priima  ir suranda centro gyventojus, kurie sutinka pasidalinti su mokiniais savo slapčiausiais išgyvenimais. Inga pasidžiaugė, kad mes, mokytojai, veždami mokinius į šį centrą matome prasmę ir tikisi, kad mokiniai nei vienas čia nepateks dėl kokios nors priklausomybės. O tokių žmonių per centro gyvavimo metus buvo daugiau nei 1500. Centro gyventojų gyvenimo istorijos neįtikėtinos, bet džiugu, kad žmonės, atvykę į šį centrą, po metų gali pradėti gyventi normalų savarankišką gyvenimą, nors ir tai ne visiems pavyksta. Fiziškai kvaišalų nevartoja ir pradeda suprasti savo problemą, būdamas blaivus, daro išvadas, bet mintys apie kvaišalus, deja, nepaleidžia visą gyvenimą...
   Išklausę paskaitą, važiavome į „Lifosą“ – vieną moderniausių Europoje trąšų gamybos bendrovių. Įmonė daugiausia gamina fosforines trąšas, skirtas dirvai praturtinti ir jos derlingumui didinti. Kasmet įmonė eksportuoja apie 98 proc. produkcijos, kuri parduodama 47 šalyse, Lietuvoje pasilieka tik 2 proc. Gamyklos gidas mums daug papasakojo, kartu apvažiavome visą įmonės teritoriją, visus sužavėjo balti fosfogipso kalnai, dar kitaip lietuviškomis Alpėmis vadinami.
  Toliau mūsų laukė apžvalginė ekskursija po Kėdainių senamiestį. Grožėjomės nuostabiai sutvarkytu miestu, užsukome į „Saulės“ gimnaziją, aplankėme Šv. Juozapo bažnyčią.
  Kupini įspūdžių grįžome namo. Ši ekskursija buvo finansuota proekto „Mažais žingsneliais sveikatos link“ lėšomis.

Biologijos mokytoja  Nijolė Živatkauskienė

.